נועה שרון

מדענית, חוקרת, צורפת מעצבת ויזמת בתחום הסביבה. בעלת מותג התכשיטים: "Noa Sharon Designs" בעלת תואר שני בהצטיינות יתרה מהמחלקה לביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב, בוגרת קורס מקצועי בצורפות ובעלת תשוקה עמוקה וידע בתחומי אמנות ועיצוב נרחבים.

הרבה מההשראות ליצירת התכשיטים בעיצובי מגיעות מהעולמות המקיפים אותי וחלקם אפילו מתכנים שהוטמעו ככל הנראה בתת מודע, בזמן עבודתי בחברות ההזנק בתחום הביוטק, ובתואר השני. ניתן למצוא רמזים למבנים סדורים כמו-מולקולריים וצורניות המאפיינת את הטבע התת מימי (תחום שאהוב עלי מאוד) אבל גם אלמנטים מעולם הארכיטקטורה למשל.

אני מרגישה שחלק מעולם הביוטק מקביל באופן מסוים לעולם הצורפות: בשניהם עליך להיות יצירתי על מנת להתקדם ולהתפתח, לבצע אינטגרציה בין תחומים שונים והחלת פתרונות יצירתיים לבעיות הנוצרות באופן מתמשך במהלך המחקר, בין אם זה המדעי או היצירתי.

בשני העולמות ישנו אלמנט של למידה לאורך הדרך - דבר שמושך אותי מאוד.

תהליך היצירה של תכשיט חדש אינו קבוע. יש תכשיטים שראיתי בראש איך אני רוצה שייראו, ויש כאלו שנוצרים תוך כדי עבודה עם החומר ועוברים הרבה שינויים בדרך. יש כמובן גם שילוב של שתי האסכולות, או כאלו שחשבתי שאני יודעת איך ייראו אבל יצאו אחרת לגמרי. במובן הזה הם דומים ליצורים טבעיים.